Forum

Forum - General [nl] - Decennium lijsten...

In de eerste week van 2020 zullen we de Decennium (2010-2019), Album top 100 en Single Top 100 publiceren.

Omdat er niet veel bijzondere albums uitkomen de komende 2 weken is de komende week het # 8 album van het Decennium (2010-2019), het album van de week.... Het # 5 album is de laatste week van 2019 aan de beurt !.....

Laatst gewijzigd:
Leuk! Ik vraag me wel af hoe DutchCharts de lijsten van 2010 (toen ze nog voornamelijk op downloads gebaseerd waren) met die van 2019 (die met name uit streams bestaan) gaat vergelijken. Bestaat er niet een risico dat er een nogal scheef beeld ontstaat?

En de jaarlijsten over 2019, die komen ook in de eerste week van 2020, neem ik aan?
Super dat deze lijsten er komen! Zal idd interessant zijn hoe de sales naar streaming shift die dit decennium plaatsvond van invloed zal zijn, maar ik ben benieuwd!
Omdat er niet veel bijzondere albums uitkomen met de feestdagen was # 8 van de albums van het Decennium (2010-2019), het album van de week....
Het # 5 album is nu aan de beurt !.....
Beste SportJohn. Vindt je het erg dat ik het niet helemaal begrijp met: "#8 van de albums van het Decennium (2010-2019), het album van de week.... Het # 5 album is nu aan de beurt !....."??? Waar gaat dit over en waar is dit te vinden?
De decenniumlijst en jaarlijst zijn al zo'n beetje uitgerekend.
01 Rolling In The Deep 02 Somebody That I Used To Know 03 Happy
Met dank aan Rudy van Vliet.


http://www.megasingletop100.nl/l7_2010-2019.txt
# 8 van de Decennium (2010-2019) album top 100, was vorige week het album van de week.... Ed Sheeran met het album X.
Deze week is # 6 van het decennium aan de beurt, als album van de week.
Laatst gewijzigd:
Vrijdag wanneer de jaarlijsten van 2019 bekend zijn, kunnen we de definitieve decenniumlijsten bekend maken.

# 8 en # 6 van de Album top 100 is al bekend.... de verschillen met # 1 en # 2 zijn miniem en is nog niet beslist.
Laatst gewijzigd:
@Frankly : Zoals Rudy van Vliet zelf ook al aangeeft, liggen de relatieve percentages tegenwoordig veel lager dan aan het begin van het decennium. Dit komt omdat de drempel om een nummer te streamen lager ligt dan de drempel om een nummer te downladen, de aantallen daadoor nu veel groter zijn dan voorheen, maar de verschillen in de top juist kleiner.
Persoonlijk denk ik dat 'Shape of you' van Ed Sheeran zeker een kans maakt om in de top 3 te eindigen. Dat nummer is alleen al op Spotify maar liefst 76 miljoen keer gestreamd! Dat zou grofweg gelijk staan aan 500.000 downloads. Niet zeker dat 'Rolling in the deep' dat aantal gehaald heeft...
De Airplay Top 10 van jaren '10

1. Mark Ronson feat. Amy Winehouse - Valerie
2. Adele - Rolling In The Deep
3. Gotye feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
4. Pharrell Williams - Happy
5. Train - Hey, Soul Sister
6. Adele - Set Fire To The Rain
7. Coldplay - Viva La Vida
8. Racoon - No Mercy
9. Amy Macdonald - This Is The Life
10. Scouting For Girls - This Ain't A Love Song
Laatst gewijzigd:
Is denk ik niet de NL lijst Rootje (UK denk ik)... # 10 kent, bijna niemand hier.
Ik heb #10 zo vaak gehoord maar herkende de naam niet. Verder denk ik ook niet dat Racoon zo vaak in de UK te horen zou zijn, maar tegelijkertijd voelt die lijst ook niet heel accuraat voor Nederland.
Zeker wel. Ik ken de #10 wel. Hoorde het vandaag zelfs nog
Bløf is trouwens het afgelopen decennium het meest gedraaid op de radio.
Wie is de meest succesvolle artiest van het vorige decennium in de albumlijst ?

Kinderen Voor Kinderen en Marco Borsato staan met 5 albums in de Album top 100 (2010-2019).
Ed Sheeran en Anouk hebben 4 noteringen.
Adele, Nick & Simon, Broederliefde en Coldplay staan er 3 keer in.
Oftewel: Kvk en Borsato waren w.b. albums het meest succesvol.
Eigenllijk best ironisch. Een kinderkoor met de grootste successen...
En Bløf zelf? Ook meerdere noteringen?
Laatst gewijzigd:
Sterker nog Rootje.... op # 101 en # 102 (dus net niet in de lijst), staan ook nog albums van Kinderen voor Kinderen !
Bløf staat met 2 albums bij de beste 100 !
De 25 Albums die het net niet hebben gehaald !

#ArtistTitelWPJaar
101Kinderen Voor KinderenFeest - 356022013
102Kinderen Voor KinderenDe allergrootste hits van Kinderen Voor Kinderen - Waanzinnig gedroomd9312014
103DrakeViews2632016
104Pink FloydThe Endless River4512014
105Golden EarringTits 'n Ass2912012
106Ariana GrandeSweetener2412018
107Rotterdam AirlinesGate 169522016
108Jan SmitLeef5812010
109Billie EilishDon't Smile At Me75102018
110SFBReset The Levels III4412018
111Josylvio2 gezichten12622017
112DrakeMore Life8532017
113K310.000 luchtballonnen7522015
114BeyoncéLemonade6912016
115Ariana GrandeThank U, Next2022019
116Sevn AliasRecasso4322018
117Jan SmitJij & ik2912014
118Michael BubléCrazy Love7922009
119The BaseballsStrike!3222010
120John MayerBattle Studies6622009
121Michael BubléTo Be Loved4712013
122New WaveNew Wave128112015
123RihannaAnti8632016
124Amy WinehouseLioness: Hidden Treasures3412011
125Juice WRLDGoodbye & Good Riddance82112018

Laatst gewijzigd:
en de 25 singles die net niet de Top 100 van 2010-2019 hebben gehaald:

#ArtistTitleWPJaar
101Skrillex & Diplo feat. Justin BieberWhere Are Ü Now5692015
102Lost FrequenciesAre You With Me5332015
103Marshmello & BastilleHappier4352018
104Marco Borsato & Guus MeeuwisSchouder aan schouder1912010
105Major Lazer feat. Justin Bieber & MØCold Water3212016
106Dua LipaNew Rules4912017
107The Common LinnetsCalm After The Storm2712014
108Ariana Grande feat. Iggy AzaleaProblem44102014
109will.i.am & Britney SpearsScream & Shout4112012
110Rudimental feat. Jess Glynne, Macklemore & Dan CaplenThese Days41102018
111Matt SimonsCatch & Release (Deepend Remix)4252016
112Enrique Iglesias feat. Sean Paul / Gente De Zona / Descemer BuenoBailando5632014
113Pitbull feat. Ke$haTimber5432013
114BirdySkinny Love3412011
115Ronnie Flex feat. MaanBlijf bij mij3012018
116Martin Solveig & DragonetteHello3512010
117Wesley (Klein)You Raise Me Up1012010
118StromaeFormidable5422013
119Jonas Blue feat. Jack & JackRise3592018
120Cheat Codes x Kris Kross AmsterdamSex3022016
121RihannaDiamonds5342012
122Daddy YankeeDura3252018
123James ArthurSay You Won't Let Go5012016
124Mariah CareyAll I Want For Christmas Is You5111994
125Lykke LiI Follow Rivers4932011

Laatst gewijzigd:

Deze topic is gesloten


AustraliŽ BelgiŽ Denemarken Duitsland Finland Frankrijk ItaliŽ Nederland Nieuw-Zeeland Noorwegen Oostenrijk Portugal Spanje Zweden Zwitserland
LOGIN
PASWOORD
Paswoord vergeten?