Forum

Forum - General [nl] - Album Top 100 deze week (Deel 2)

U2 #1 in de lijst....geen verrassing 😉
Het 2de #1 album van Broederliefde wederom van de toppositie gehouden door een act met 10+ #1 albums.
Vorige keer Kinderen Voor Kinderen(15x #1) nu U2 (12 x #1).

U2,met grote overmacht binnen op 1. Maar inderdaad geen verrassing.
U2 blijft nog op 1 deze week. De week daarna het nieuwe materiaal van Eminem denk ik
Teleurstellend dat U2 maar 1 week in de album en vinyllijst op # 1 gestaan heeft... Het album stond alleen in Nederland, Vlaanderen en Ierland op het hoogste treetje, verder nergens......
Niet op 1 morgen dan, SportyJohn?
Nee zoals het er nu naar uitziet op # 4 !
Wie op 1 dan?
Zelfs gezakt naar # 5.
Op 1 een, behalve waarschijnlijk bij tieners, onbekend iemand.
Wtf is 3robi???
Wilde westen heeft zijn positie weer goed ingekocht...
Laatst gewijzigd:
Pardon?

Dit nummer van 3robi uit juni van dit jaar werd 18 miljoen keer bekeken

https://www.youtube.com/watch?v=KSWRu9b_1-4

Verder al een jaar of drie bezig met "trap". Nu de populairste stroming op continentaal Europa
Sorry, mij niet bekend.
Mij ook niet bekend.

"Vroegah" stonden er meerdere genres in de (single) charts waardoor veel muziekliefhebbers het populairste van de meeste genres wel kende.

Tegenwoordig is er een overkill van 1 a 2 genres.
Gevolg is dat de mensen die deze genres niet erg interessant vinden bij hun eigen genre blijven en de (single) charts links laten liggen.

De overheersing van het genre nederrap (of hoe je ook mag noemen) op streaming gebied gaat nu blijkbaar al zover dat wij liefhebbers van andere genres zelfs de nummer 1 al niet meer kennen.

Sterker nog, ik neem niet eens de moeite om het te willen kennen al hebben ze 18 miljoen views behaald.

Morgen Eminem op # 1.... verwacht van wel !
Op 1 idd, maar HEF op 3 is een veel grotere verassing
Na 15 jaar het tweede nr 1 album voor Eminem.
Het eerste nr 1 album is van 2002.(The Eminem Show)
Grote daling vanaf 1 voor 3robi. Gelijk buiten de top 10.
Omdat er geen HipHop of een ander bijzonder album is uitgebracht deze week is de kans aanwezig dat Eminem op # 1 blijft staan.... of hebben de feestdagen Ed Sheeran of Marco Borsato een boost gegeven?
Ed Sheeran met zijn album na 7½ maand weer op # 1 in de albumlijst !
Ed Sheeran of toch weer Eminem deze week op #1?
Gezien het succes van 'Perfect' denk ik dat de kans groot is dat 'Divide' weer op de eerste plaats staat.

Ik vraag me trouwens vooral af hoe Taylor Swifts nieuwe album het de komende weken gaat doen. Het is het bestverkochte album van 2017 in 2 maanden (zelfs beter dan die van Ed), maar het staat nu al op de 28e plaats.. alhoewel, ze heeft haar album een maand na de release pas op Spotify gezet, de kans dat het album gaat stijgen zit er wel in.. maar zou dit album ook een kans op de nummer 1 kunnen maken? Het stond eerder een week op de eerste positie, maar toen zakte het gelijk weer weg..
Ed Sheeran blijft op # 1.
Lil Kleine heeft als eerste NL urban rapper de 100 weken grens bereikt in de albumlijst. Komende weken komen Lijpe en Broederliefde aan de beurt.
Laatst gewijzigd:
Was dat niet al eerder door Typhoon gedaan, SportyJohn?
Typhoon kwam tot 91 weken.
Veel The Cranberries materiaal in een van de Gfk lijsten deze week?
Ongetwijfeld.
Midpricelijst denk ik
Prachtige top 10 notering voor de Nederlandse progressieve rockband Kayak. Een band die al sinds 1972 actief is.
@SportyJohn

is er een lijstje met lengterecords voor albums?
De Tsjap. Een lijstje voor lengterecords van alle lijsten bij elkaar opgeteld?
Zo dan krijg je hele bijzondere resultaten. 400 plus weken voor albums van Nirvana en Pearl Jam enzo...

Voorbeeld. Nevermind van Nirvana zal dan nu 119+307 (426)weken genoteerd staan in een hitlijst. Da's ruim 9 jaar!

Albums die uiteindelijk iedereen in een platenkast heeft staan.
Laatst gewijzigd:
laat maar komen die lijst....
Zal jou flink tegenvallen, DeTsjap.
Heel weinig rap wat je tegenkomt en Nederrap al helemaal niet...
De lijst (Aantal weken)

#ArtiestTitelAlbumBC/MPTotaal
1Pearl JamTen / Ten [Legacy Edition]152373525
2Amy WinehouseBack To Black156346502
3Buena Vista Social ClubBuena Vista Social Club285174459
4Adele19104351455
5NirvanaNevermind / Nevermind - Deluxe Edition119307426
6Soundtrack / Eddie VedderInto The Wild43376419
7Bob Marley & The WailersLegend244165409
8Dire StraitsBrothers In Arms269101370
9Marco BorsatoOnderweg104265369
10De DijkHet beste van110256366
11Guns N' RosesGreatest Hits57304361
12Herman van VeenIn vogelvlucht - 20 jaar zijn mooiste liedjes61299360
13Guus MeeuwisHet beste van Guus Meeuwis82273355
14Fleetwood MacRumours / Rumours - 35th Anniversary Deluxe Edition Box100252352
15Michael JacksonThriller / Thriller (Special Edition) / Thriller 25135213348
16Mumford & SonsSigh No More91257348
17Coldplay Parachutes74269343
18Norah JonesCome Away With Me104235339
19Adele213308338
20Marco BorsatoAls geen ander171164335

Laatst gewijzigd:
Veel Nederlandstalig. Mooi toch, DeTsjap?

Bedankt,SportyJohn.
Ik had zelf ooit ook een aanzetje gemaakt maar kon hem niet meer vinden.
Laatst gewijzigd:
en de combilijst:

#ArtiestTitelCombi
1Adele21295
2André HazesAlle 40 goed217
3Adele19206
4Guus MeeuwisHet beste van Guus Meeuwis199
5Ed Sheeran+195
6Amy WinehouseBack To Black194
7Ed SheeranX187
 Mumford & SonsSigh No More187
9KensingtonRivals178
 BløfHier - Het beste van 20 jaar Bløf178
11Sam SmithIn The Lonely Hours169
12André HazesDe Hazes 100164
13RacoonThe Singles Collection152
14Caro EmeraldDeleted Scenes From The Cutting Room Floor150
15Dotan7 Layers149
16Soundtrack / Eddie VedderInto The Wild146
17SoundtrackFrozen140
18StromaeRacine carée138
19New WaveNew Wave130
20James BayChaos And The Calm128
21KensingtonVultures127
22Marco Borsato#1123
23Monique Smit2 kleine kleutertjes120
24RacoonLiverpool Rain118
 Typhoon [NL]Lobi da basi118
26Shawn MendesHandwritten117
27Justin BieberPurpose114
28Adele25113
29Kinderen Voor KinderenDe allergrootste hits van Kinderen Voor Kinderen - Waanzinnig gedroomd 2014+2016112
30ColdplayA Head Full Of Dreams111


Laatst gewijzigd:
3 keer Adele in de combilijst qua meeste aantal weken!
Eddie Vedder komt als overweldigende winnaar uit de bus, Met zijn band Pearl Jam totaal 525 weken, solo 419 weken. Totaal 944 weken !

Bijna 19 jaar lang heeft dus Eddie Vedder ergens in een lijstje gestaan
Ik zie dan ook weer erg uit naar het concert van Pearl Jam in juni.

Dank je SportyJohn!
Wie deze week met een album op 1?
Is het weer Camila Caballo of de Zweedse zusjes van First Aid Kid?
Laatst gewijzigd:
Denk Ed Sheeran of Lil Kleine !
In de reguliere albumlijst?
In alle lijsten Rootje....single/album/compilatie/combi.
Oke. Puike prestatie van Liebrand.
Die zag ik niet aankomen.
Laatst gewijzigd:
Ook in de Single en Album Top 100 SportyJohn?

Zijn de regels veranderd?
De grandmix is al jaren een compilatie album en de Grandmix 2017 staat daar inmiddels al 3 weken in waarvan 1 week op 1
Wat is dat voor iets vreemds? Vorige week al gezakt naar 39 in de combilijst.
Ik denk dat SportyJohn een blackout had

Of gehackt
Nee hoor stond toch # 1 in de compilation Top 30 !
Stond nog nooit op # 1 in de single/album/compilatie/combi lijsten.
Zijn eerste # 1 in 33 jaar...
Ja je hebt gelijk.

Het gaat erom hoe je jouw zinnetje interpreteert.

Blijkbaar zijn wij allemaal simpele zielen en denken we niet na
Ed Sheeran Voor de 8ste maal op # 1 in de albumlijst met het album "÷ [Divide]".

Staat nu in goed gezelschap op # 45 met andere albums die 8 weken op # 1 stonden:

45Demis RoussosForever And Ever8
 George McCraeRock Your Baby8
 QueenA Night At The Opera8
 Bob DylanDesire8
 The Rolling StonesBlack And Blue8
 SoundtrackSaturday Night Fever8
 The PoliceReggatta de blanc8
 ABBASuper Trouper8
 ABBAA van ABBA8
 Tracy ChapmanTracy Chapman8
 Lionel RichieBack To Front8
 ClouseauOker8
 U2The Best Of 1980-19908
 Marco BorsatoLuid en duidelijk8
 Norah JonesCome Away With Me8
 Norah JonesFeels Like Home8
 Adele198
 Adele258
 Ed Sheeran÷ [Divide]8





2017 Leverde ruim 300 albums op die net niet de album top 100 hebben gehaald. Deze albums bleven steken tussen # 101-200.

Dit is de top 10:

AWArtiestTitel
38Vance JoyDream Your Life Away
37KaleoA/B
24SoundtrackTrolls
21Doe MaarDoe Maar
196LACKFree 6LACK
11RussThere's Really A Wolf
103OfAKindAlles moet Real zijn
10DNCEDNCE
9Chance The RapperColoring Book
9NAVNAV

Gerechtigheid.
Gitaarvirtuoos Joe Bonamassa, naast de vinyllijst, op #1 in de album Top 100.
Weergaloos album.
Beth Hart die hier aan meewerkt behaald hierdoor haar 2de #1 in Nederland.

Ook weer een nette notering voor metalgrootheid Machine Head.
Binnenkomst op #41. Is inmiddels de 9de notering voor deze Amerikaanse metalband.
In week 177 een stijging voor Arctic Monkeys. Dat album lijkt niet weg te slaan uit de Album top 100.
Laatst gewijzigd:
Puna meldt dat Ronnie Flex met 2 albums komt binnenkort:

Ronnie Flex is inmiddels ruim twee weken nuchter en lijkt in topvorm. Hij is ontzettend productief en zijn album Nori is onderweg. Dat is echter niet alles, want Ronnie laat ook weten dat Remi 2 bijna af is. We kunnen dit jaar dus twee projecten van de Capellenaar verwachten.

Op zijn Instagram geeft Ronnie een update over zijn huidige situatie. Zo laat hij weten dat hij sinds hij nuchter is weer hoger kan zingen. Daarbij laat hij ook nieuwe muziek horen
Sinds 2 Januari 2016 zijn er ruim 700 albums die de album top 100 net niet hebben gehaald en zijn blijven steken tussen 101-200. Bijna 600 albums hebben maar één week daar gestaan en zijn duidelijk geflopt !

Dit zijn de beste 15 albums in de ruim 2 jaar :

#AWArtiestTitelHP
158Vance JoyDream Your Life Away130
241Doe MaarDoe Maar104
341KaleoA/B117
438JeremihLate Nights - The Album108
533SoundtrackTrolls106
627J. Cole2014 Forest Hills Drive115
726PitbullGlobalization139
8256LACKFree 6LACK131
922Twenty One PilotsTwenty One Pilots164
1019Mike PosnerAt Night, Alone.106
1119Rae SremmurdSremmLife171
1216OmiMe 4 U138
1315Rag'n'Bone ManWolves115
1414DNCEDNCE103
1514RussThere's Really A Wolf144
Vrijdag # 1 3j's of Jack Trill ?
Jacin Trill & Bokoesam dus met Zo vader, zo zoon op 1

Die Tril heeft wel een uniek stemgeluid in de NL scene. En wat gaat die gast absurd hard de laatste 4 maanden
Vrijdag # 1 Bizzey of De Jeugd.... ?
Bizzey.

Ik denk toch de Jeugd van Tegenwoordig.
Bizzey is nog een vrij onbeduidend iemand...
Bizzey ... vrij onbeduidend

Ehhh?

Bizzey heeft méér hits gehad (en dan gaan er nog 16 bijkomen komende vrijdag) dan JvT, en is net zo lang bezig. Vanaf 2004.

Hoewel ik JvT zeker boeiend vond een jaar of 10 gelden, is Bizzey dat vooral NU.
Zijn nieuwe plaat verraad een eigenzinnig geluid en je merkt dat hij geinspireerd is door de Braziliaanse bum bum scene en de Puertoricaanse old skool reggeaton.
Echt een hele interessante artiest. En dat zei ik ook al toen een plaat als badman ollo nog maar een ondergrond clubhit was.
Vrij onbeduidend. Goed gelezen.

En Badman Ollo? Nooit van gehoord. Wa's dat?
Zeker alleen in jongeren top100 gestaan?
Als tracks alleen in die lijst staan noem ik het geen hit...
JvT kon en kan ik wel waarderen overigens.
Niet overdrijven Rootje...ik ken het nummer ook niet, maar heb er zeker wel van gehoord daar het 22 weken in de lijst heeft gestaan:
http://www.dutchcharts.nl/showinterpret.asp?interpret=Bizzey


Bertus. Zoals je weet volg ik de Top 100 niet zo. In andere lijsten ben ik dat plaatje niet tegengekomen...
Rootje. Als je regelmatig uitgaat zou je moeilijk meer om materiaal van Bizzey heen kunnen.
Zou mij niet verbazen als hij de artiest is die het meest in de Nederlandse en Belgische clubs is gedraaid.
Hij komt dan ook uit de dance, dus weet als geen ander wat ie toe moest voegen aan de NL urban.
Ik ga regelmatig uit, De Tsjap.
Veelal naar grote muziekevenementen. Varierend van Nederland tot Hongarije...
Ik heb me ook met programmatie van een culturele instelling bemoeid.
Geen Bizzey te bekennen. Nergens... echt iemand voor jongeren uitgaansplekken, blijkbaar. Ik had er voor deze discussie werkelijk nog nooit van gehoord.
Ik denk dat het wel meevalt met zijn grootsheid. Zoals vaker overdrijf je nogal.
Misschien moet jij eens vaker uitgaan, dan kan je ook concluderen dat veel uitgaanspubliek geheel onbekend is met Bizzey en dat genre van hem... blijkt maar weer dat jouw muziekwereld erg beperkt is...
Laatst gewijzigd:
Jawel: Bizzey op 1
En 14 keer in de top 100
14 keer spookhits dus...
In andere lijsten niet terug te vinden...
Maar 4x in de Top 50.... die andere 10 zijn er volgende week weer uit !
4?
Ik tel eerder 5 Bizzey hits met bij elkaar 40 miljoen views op youtube

Bizzey feat. Kraantje Pappie, Chivv & Yung Felix
Bizzey - Dom Doen ft. Broertje & D-Double
Bizzey - Traag ft. Jozo & Kraantje Pappie
Bizzey - Girl Girl ft. Sterre
Nafthaly Ramona - Merry ft. Bizzey & Hef

En dan nog Bizzey met EWA die zegeviert op spotify
Ach. De Tsjap weer met dr YouTube...
Telt nog steedsniet mee voor de hitlijsten...
Het zijn er echt maar 4... maar 1 top 10 en verder #25, #43 en # 50.... bijzonder is het niet. Volgende week ipv 14 nog maar 4.
Volgende week zijn het er iig 5 hoor.
De 5 mét youtube video.

Maar ook EWA zal er in blijven staan. Dus 6
Ewa zou volgende week woensdag als video moeten releasen trouwens.
Waarschijnlijk inderdaad maar 4 tracks van Bizzey in de single top 100, echter 15 van Josylvio 😕
@SportyJohn

denk dat ook Pum Pum van Bizzey morgen genoteerd blijft.
De video is net gedropt
https://www.youtube.com/watch?v=bwD1c0gosLU
Josylvio op 1 uiteraard straks
Ja die heeft de dubbel... ook # 1 in de Singlelijst !
niet om mijn gelijk te halen, ....maar Bizzey 5 keer
Josylvio idd 15 keer, maar wat vooral opvalt zijn de zeer hoge noteringen

inmiddels wordt gefluisterd dat Ronnie Flex maandag NORI het album dropt. Een geheide nummer 1
@SportyJohn: klopt het wel dat 6IX9INE: DAY69 op de eerste plaats staat van de Midprice Top 50? Hoort dit album niet in de 'gewone' Album Top 100 thuis?
Klopt !
En Concert for George? Hoort dat album niet in de Album Top 100 i.p.v. de Compilations Top 30?
Wat een armoedige ellende die hitlijsten anno nu.Bah.
Editors die het 3de #1 album gaat scoren in haar bestaan deze week?
Josylvio houdt Editors met gemak van de eerste plaats.

Vandaag gooide de rapper uit het Gooi alwéér een nieuwe clip, dus zijn succces zal nog wel even voortduren.
gooide alweer een nieuwe clip

wordt ik oud of is dit de nieuwe taal van de jeugd....

maar volgens mij is Tsjap nog ouder dan ik ben, dus ligt het aan mij of is zij in haar jeugd blijven hangen
Tja. Het Nederlands van die rappers en hun aanhang is niet al te best. Dan liever Nederlanders met Engelstalig werk...
mijn idee
Hoe de tieners van tegenwoordig praten, niet normaal. In de Rotterdamse volkswijken, waar die rapmeuk het meest wordt geluisterd,wordt alleen nog maar die rappertaal gesproken. Geen normaal mens begrijpt er iets van. Complete verloedering van de Nederlandse taal.
Een prachtge #10 trouwens. Nieuw ontdekt werk van meestergitarist Jimi Hendrix. Zoveel jaren na zijn overlijden nog steeds te vinden in albumlijsten. 'n Legende.
Dus die lijst van Populairste Nederlandstalige muziek van De Tsjap klopt eigenlijk niet Rootje?
Die vindt ik inderdaad discutabel. Zeker om dat er naar YouTube virws wordt gekeken.
Dat zijn geen zuivere metingen...
precies, met Youtube valt heel erg te manipuleren, iemand kan al zijn vrienden vragen een video 24 uur op repeat te zetten per persoon, en dat tikt wel aan
Iemand die aan het manipuleren is momenteel...
Ozuna
420 miljoen views in een paar weken

https://www.youtube.com/watch?v=wfWkmURBNv8

Had google maar moeten opletten.
Hoezo manipuleren, Look What You Made Me Do kreeg binnen 2 maanden iets van 700 miljoen weergaven?
Taylor Swift zit nu ook al in het complot?
hoezo complot

het is vrij simpel om het aantal Youtube views onterecht omhoog te stuwen, met de manier zoals ik al eerder zei...
Zo simpel is dat allemaal niet.
Google inc moet namelijk gewoon elke view uitbetalen.

Reken maar dat die eea in de gaten houden
Ronnie Flex dropt morgen album NORI
volgende week op 1 dus
Deze week nog steeds Josylvio op # 1.
Deze week Ronnie Flex op # 1 !
Na Lijpe en Lil Kleine, heeft nu ook Broederliefde de 100 weken grens bereikt.
Nog maar een weekje of 80 voor die genoemde acts om maar in de buurt te komen van Arctic Monkeys. Een album zonder enige hitsingle...
Kevin kondigt aan Lente te droppen volgende week en zegt alleen genoegen te nemen met een eerste plaats

Lijkt me toch gedurfd
Nori op 1
En weer een weekje erbij én lichte stijging voor 'AM' van Arctic Monkeys.
Nieuwe Arctic Monkeys op 11 mei.
#1 de week daarna?
Kevin eiste de 1, en hij krijgt de 1e plaats!
De jeugd slaat weer toe
Zal wel zo geregeld zijn...
(Doet me denken aan een Dries Roelvink actie.
Wilde een keer een #1 hit in de top 100, prompt de week daarop was dat bewerkstelligd)...
Niemand die deze gast ook maar ergens van kent.
Laatst gewijzigd:
Jawel joh, die van die onderbroek (zijn muziek ken ik niet)
Laatst gewijzigd:
Kevin ook een nr 2 in de single top 100
in zijn eigen slome stijl
Ik ga eens ff uitzoeken wie Kevin is.
Kan niet eens meepraten ...

Update

Al 11 één week hits en 8 twee week hits
Genre is duidelijk, wie de streamers zijn ook

Laatst gewijzigd:
Feit: deze week de 300e Midprice Top 50 (dus exclusief BackCatalogue-lijsten)!
Kevin, wie is dat nou weer?
Kevin is die "slome" trapper.
Hij noemde zijn eerste album dan ook "de kleine versnelling"

Beste introductie voor hem is deze denk ik...

https://www.youtube.com/watch?v=5zfLDteawxo


Laatst gewijzigd:
Benieuwd wanneer er aan deze hype ( neder-rap !!! ) een einde komt ?
Kijk om je heen.
In heel Europa is eigentalige urban de populairste stroming.
Van Polen tot Griekenland tot Italie.

Die "urban" gaat zeker nog andere gedaantes krijgen, maar dankzij internet is de geest uit de flex, en dat gaat echt niet meer veranderen.
Oh jawel hoor, aan elke hype komt een einde

Of we blij zullen zijn met wat er dan komt dat is nog maar de vraag

De tijd zal het leren
Het is geen hype, urban is een stroming.
En natuurlijk komt daar ooit een keer een andere stroom voor in de plaats. Maar dat gaat nog wel een paar jaartjes duren.
The Weeknd de komende #1?
Laatst gewijzigd:
Nee hoor, Kevin

10 van de eerste 13 albums in de top 100 deze week zijn Nederlandstalig.
Alweer een nieuw record voor NL

Het moment dat er GEEN Engelstalige plaat meer in de top 10 staat komt dichterbij. Franse en Italiaanse toestandjes?
Dat hoop jij,De Tsjap...dat is heel iets anders dan dat het gaat gebeuren...
Ik zie het voorlopig niet gebeuren. Genoeg Engels-en anderstalige releases die blijven uitkomen. Gelukkig maar.
Het 5de, en 2de #1 album top 10 album voor Waylon
Als je het eerste album van Common Linnets meetelt zijn 6de resp. 3de.
Waylon blijft goed scoren dus.

Wéér stijging voor Arctic Monkeys. Zal AM de 200 weken notering aantikken?
Laatst gewijzigd:
lang geleden dat er een Engelstalige Hollander nog op 1 stond...

ze trappen er wéér in dus
Nog altijd beter dan weer een slecht Nederlandstalig rappertje die de taal helemaal om zeep helpt met wat stoer gebrabbel...
Prachtige binnenkomst #3 voor het solo project van Within Temptation zangeres Sharon Den Adel. 'My Indigo'

Ook eindelijk weer eens nieuw materiaal van progmetal grootheid James Maynard Keenan. Deze keer alleen niet met Tool ( #1 album in 2006) maar met zijn andere project A Perfect Circle. Ook een hele nette binnenkomst op #12. Gelijk de hoogste notering in de albumlijst voor dit project.

Een 2de Kensingtonalbum in de Top 100 allertijden albumlijst.
Control op #91
Rivals op #4...
Laatst gewijzigd:
Alweer Nederlandstalig op 1

Esko album
Nou ja. Soort van Nederlandstalig....
Wat onbegrijpelijk gebrabbel met Nederlandse woorden ertussen...

Veel ex 1 weekse #1 urban rap albums zullen spoedig uit de lijst liggen.
3Robi, Boekoesam bijv. Na vrij weinig weken notering in albumlijst.
Laatst gewijzigd:
3robi staat er gewoon 20 weken in hoor
Maar 20 weken bedoel je.
Er staan albums die geen nr1 waren van een ander genre die staan 2 keer zo lang genoteerd.
3robi. Beetje geholpen door t label?
Week 190 voor Arctic Monkeys.
Zal het de 200 weken halen?
Arctic Monkeys goed in de race voor #1...
Een derde #1 voor de Schotse rockers Arctic Monkeys kan ze niet meer ontgaan.
Ik verwacht ook weer een stijging voor 'AM'. Dan nog 8 weken te gaan voor een 200 weken notering voor dat album.
Laatst gewijzigd:
# 1 in de albumlijst
# 1 in de Combialbum lijst
# 1 in de vinyl33
------------------------------------------
192 weken voor AM (niet onafgebroken 😉 met 15 RE entrys)
Dat een album in de 192ste week 25+ plaatsen stijgt is niet eerder voorgekomen volgens mij. Record voor Arctic Monkeys in dat geval.
Arctic Monkeys domineert en overheerst deze week.
Laatst gewijzigd:
Ik ben vooral benieuwd waar volgende week Five Finger Death Punch terecht komt met het nieuwe album And Justice For None
Nummer 3 op Itunes WorldWide
8ste # 1 Album van Guus Meeuwis in de album top 100 !
@ Aikanaro: Op # 18 staat Five Finger Death Punch.... vrijdag toch wel top 20 !
Top! zou de 2e Top 20 notering zijn
Nou Rootje, dan moet je eens beter opletten. 21 van Adele steeg in de 192e week 30 plaatsen.
(Je zou bijna denken dat je zomaar wat roept... )
Laatst gewijzigd:
#19 voor Five Finger Deathpunch.
Inderdaad top 20 dus.
'Reputation' van Taylor Swift nu op de 99e plaats na 28 weken, wel teleurstellend vergeleken met '1989'..
Wie # 1 as vrijdag? Shawn Mendes, HAEVN of Snow Patrol?
Ik hoop Snow Patrol maar ik denk Shawn Mendes
Waarschijnlijk Shawn Mendes.
Wordt het Heavn dan is het wéér een produkt van eigen bodem. Het zoveelste al dit jaar.
Shawn Mendes toch nog ruim gewonnen van HAEVN !
Laatst gewijzigd:
Een 3de week op # 1 voor Shawn Mendes ?
Tja de komende # 1 laat zich raden.
Het echtpaar Carter met hun album...
Nou... een Australische Boy band heeft in het verleden ook hoge ogen gegooid 😉
5 Seconds of Summer hebben ook meer dagen verkopen/streaming

En volgens mij zijn The Carters ook nog niet op elke manier verkrijgbaar.
Bij Spotify alleen premium en volgens mij is er ook geen fysiek album verkrijgbaar.

Aan de andere kant zijn Beyoncé en Jay-Z wel extreem populair.

Ik ben benieuwd
Als ik het wel heb stond het album van The Carters vanaf zaterdag op Tidal, pas vanaf maandag op andere (premium)streaming en digitale verkoop (zoals iTunes). En nog geen fysiek album.

Lemonade kwam op 1 met alleen Tidal (vanaf zaterdag) en digitale verkoop (vanaf zondag). 4:44 deed het een stuk minder goed.

Ik heb het idee dat album van The Carters minder 'leeft' dan Lemonade deed, maar er zijn dan wel weer deze week de concerten in de ArenA, wat meestal ook een positief effect heeft op de verkoop.
Er zal in de albumlijst ook weer enigszins sprake zijn van 'Pinkpopeffect' denk ik.
Klopt... Pearl Jam blijft waarschijnlijk op # 1 in de vinyl33 !
metro53 van sbmg lijkt me een zekere nr 1
komt vrijdag uit
@SportyJohn: pakt 5 Seconds of Summer morgen voor de derde keer het goud, of wordt het zilver?
Zo, die zag ik niet aakomen. Dat 'ie zou stijgen, natuurlijk, maar naar de eerste plek...
Laatst gewijzigd:
ook wel logisch. xxx was een relevante artiest voor moderne muziek en niets is beter voor de verkopen dan een vroege dood

volgende week sbmg
SBMG of XXX ? Op # 1
Waarschijnlijk wel 2 albums van XXX in de top 3 !
Het album van SBMG doet het streamend beter. Alle 14 tracks in de Spotify 200. XXX nu nog 6 van ? en 3 van 17. Voor alle3 zal verkoop niet heel veel betekenen.
Laatst gewijzigd:
SBMG inderdaad op # 1.... maar niet de meest populaire !
Staat namelijk # 2 in de Combialbumlijst ! Achter ?
Defqon.1 Weekend festival populairder dan SBMG is de conclusie van deze week !
Zal dit vooral bestaan uit cd's verkocht op het festival? Er lijken geen hele grote streamingscijfers aan de tracks op het album te hangen en bij bijvoorbeeld iTunes, MediaMarkt en Bol.com staat het album ook niet hoog in de ranglijst.

SBMG heeft ook relatief lage streamingscijfers voor een rap-nummer-1-album, dus niet vreemd dat ze door een verzamelaar overklast worden.

Volgende week zal Drake wel op nummer 1 staan, met betere cijfers dan de Amsterdammers. Alleen nog niet verkrijgbaar op cd of vinyl. Gezien sommige teksten, bijvoorbeeld een reactie op een recente disstrack van Pusha T en Jay-Z die over de dood van XXXtentacion rapt, is er nog tot kort voor verschijnen aan gewerkt, dus fysieke exemplaren moeten nog geperst worden.
Ismo valt zwaar tegen met een tiende plaats.
Zijn andere albums openden veel beter.
Album Top 100: Drake
Klopt !
Op # 95 in de albumlijst een bijzonder album dat al sinds 4-11-2017, 27 weken tussen # 100 en 200 in de albumlijst heeft gestaan….. en nu dus binnen komt !
Chartrun Billie Eilish

Datum#
4-nov189
11-nov-
18-nov-
25-nov-
2-dec-
9-dec-
16-dec-
23-dec-
30-dec-
6-jan196
13-jan152
20-jan149
27-jan174
3-feb177
10-feb192
17-feb196
24-feb142
3-mrt135
10-mrt145
17-mrt156
24-mrt168
31-mrt173
7-apr160
14-apr165
21-apr161
28-apr184
5-mei156
12-mei161
19-mei129
26-mei137
2-jun135
9-jun118
16-jun116
23-jun107
30-jun101
7-jul95
Eerste # 1 album van Drake in Nederland !
De 200ste week notering is behaald door 'AM' van rockband Arctic Monkeys. Zelfs weer ruim gestegen.
Sluipt langzaam richting Album top 100 allertijden...
Laatst gewijzigd:
Nou nog 4 maanden blíjven jojo-en..... dan moet het lukken. 😉
Broederliefde op 1
Op # 100 in de albumlijst deze week een bijzonder album dat al sinds 20-01-2018, 28 weken tussen # 100 en 200 in de albumlijst heeft gestaan….. en nu dus binnen komt !
Chartrun Lil Skies

20-1-2018118
27-1-2018122
3-2-2018129
10-2-2018110
17-2-2018123
24-2-2018127
3-3-2018126
10-3-2018132
17-3-2018115
24-3-2018115
31-3-2018127
7-4-2018133
14-4-2018131
21-4-2018127
28-4-2018165
5-5-2018160
12-5-2018133
19-5-2018115
26-5-2018124
2-6-2018124
9-6-2018119
16-6-2018131
23-6-2018130
30-6-2018129
7-7-2018129
14-7-2018116
21-7-2018123
28-7-2018109
4-8-2018100
Broederliefde voor de 4x op # 1 as vrijdag !
Verschil tussen # 1 en # 2 is deze week 48 honderste %
Broederliefde met miniem verschil op #1
Broederliefde is een vaste waarde
Het onverwachte nieuwe materiaal van Eminem op #1 verwacht ik vrijdag...
Vlak de Albumtip van deze week niet uit
sevn alias met recasso
Niet Guetta's beste prestatie qua albums, hier #9 en in de VS zelfs #37...
Ik verwacht as vrijdag dat het album niet meer bij de bovenste 30 staat !
Tellen de punten die alle nummers individueel verzamelen mee voor de albumlijst zoals in de VS? Dan is dat namelijk met 27 nummers een behoorlijke tegenvaller qua prestatie.
Jan Smit de nieuwe #1
Clean Sweep !
Twenty One Pilots # 1 in de Album, Combialbum en Vinyl33 lijst !
Een 'hattrick' voor 21 Pilots dus
Mumford & Sons verbreekt de reeks....

De 3 eerste hit albums van Mumford & Sons stonden namelijk alle 3, 91 weken in de album top 100.
Het voorlopig laatste album "Wilder Mind", maakt echter deze week een RE-entry voor de 92ste week.
Ondanks dat het album het langst genoteerd is van de 3, staat het album met # 284 in de succesvolste albums allertijden niet zo hoog als de 2 eerste hit albums:


AlbumPlaatsweken
Sigh No More# 9091
Babel# 14591
Wilder Mind# 28492
Deltauit op 16 november 2018 




Anouk duidelijk de nieuwe # 1 in de albumlijst !
Tja zeg je Anouk, dan zeg je nr 1 positie in albumlijst.
Alle albums die ze uitbracht kwamen sowieso in Top 10 waarvan velen op #1...
Laatst gewijzigd:
Anouk scoort dus inderdaad weer een #1 album.
De 14 de voor de Haagse rockzangeres. Haar 18 de top 10 album
Dat maakt dus dat alle albums die ze uitbracht in de top 10 gekomen.zijn. Is het weleens vaker voorgekomen dat een artieste 18 top10 albums achter elkaar scoorde?
BZN 30 albums in de top 10 achter elkaar.... (data op site is niet compleet).
BZN was een band.
Was er ooit een soloartiest(e) waarvan eerste 18 albums top 10 haalde?
Madonna heeft er meer (20) maar niet achter elkaar

Ilse deLange komt een heel eind (14 van 14)

Denk sowieso niet dat er veel solo artiesten zijn met 18 albums laat staan met 18 top 10 albums
Lijpe staat momenteel met maar liefst vijf albums in de top 100.

Zijn gezamenlijke album met Ismo staat momenteel op nummer 71, gevolgd door Zandloper op 80, Jackpot op 92 en tot slot zijn album Levensles na 122 weken op 99. 1e keer dat een Nederlandse artiest met maar liefst vijf albums tegelijk genoteerd staat in de top 100?
Nee.
(Serieus, registreren voor het forum kostte meer tijd dan een eerdere lijst vinden waarin dit het geval was, dat had je dus gewoon even kunnen doen.)
Jonna Fraser wint het deze week net van Josylvio
Imagine Dragons?
Muse?
Welke van deze rockbands pakt de #1 positie?
Josylvio eerder
..... het zou ook nog The Fab Four kunnen worden
Zo dat zou wat wezen. The Beatles.
De heruitgave van The White Album inderdaad.
Laatst gewijzigd:
Muse wint het net van The Beatles....
Het 4de #1 album dus voor de Britse rockband.
Geweldig.
Een volledige rock top 3. Dat is een tijd geleden dat dat voorgekomen is.
Ook netjes. Het 4de opeenvolgende top 10 album voor Douwe Bob.
Inmiddels een vaste waarde in de Nederlandse muziek.

Laatst gewijzigd:
Mumford & Sons
Michael Bublé of toch weer
Muse op nr1 spot?
K3..... misschien
Mumford & Sons gaat het toch uiteindelijk worden?
Mumford & Sons wint het van..... Kinderen voor Kinderen.
Die zullen waarschijnlijk volgende week wel op # 1 staan.
Kvk scoort altijd hoog rond Sinterklaastijd, dus goed mogelijk.
Laatst gewijzigd:
Inderdaad een 'hattrick' voor Mumford & Sons.
Op 1 in album-, vinyl- en combialbum lijst.
6 van de 10 albums in album top 10 is rock. Da's natuurlijk geweldig voor dat genre.
Laatst gewijzigd:
In de verzamelalbum-lijst staan drie albums met Sinterklaasliedjes, in hoeverre zijn dit verzamelalbums?

En in hoeverre is The Greatest Showman Reimagined een soundtrack-album?
Pringles:
De # 1 is een spotify album en de andere 2 sinterklaasalbums zijn van iTunes en is een verzameling van sinterklaasliedjes, dus is het een verzamelalbum (uit 2016/2017).

De songs op The Greatest Showman Reimagined komen gedeeltelijk uit de film en zijn gedeeltelijk nieuwe tracks of remakes van de originele uit de film.... dus ja het is een soundtrack.... al is het maar gedeeltelijk.

Maar zijn de nummers uitgevoerd door verschillende artiesten? Ik heb het album even snel doorgenomen maar kon het niet met zekerheid zeggen, of is de afwezigheid van een benoemde artiest dan de reden dat het in de compilatielijst staat?

Ik vind het soms een beetje willekeur waarmee albums van verschillende artiesten in de reguliere dan wel compilatielijst worden gezet. Een CD als 'Ik ben jouw man' staat in de verzamelalbumlijst, hoewel het een opname van één concert is, geen verzameling van eerder uitgebrachte nummers, TGS Reimagined staat in de gewone lijst omdat er het etiketje soundtrack op staat, geen van de opnamen zit in de film, maar het is wel 'officieel' aan de film verbonden. Ander voorbeeld: 'New Wave' stond in de reguliere lijst omdat er een artiest 'New Wave' bij gezet was (Top Notch heeft het als album van Various Artists op Spotify en iTunes gezet).

Ik vind al de genoemde albums in de reguliere lijst thuishoren, aangezien het telkens nieuw materiaal is dat voor één project is gemaakt, maar er lijkt niet altijd een duidelijke lijn in te zitten.
Laatst gewijzigd:
Ja GfK heeft een afdeling die dit bepaald. Ben het eens met het album 'Ik ben jou man', deze had niet in de verzamelalbum lijst moeten staan volgens mij, maar had zeker de albumlijst niet gehaald. De rest klopt volgens mij wel. Daarom vind ik persoonlijk de Combialbum lijst de beste lijst 😀


Een bericht toevoegen (*=Verplicht veld)
Naam*   
E-mail   
Een smilie toevoegen:
Tekst*   


Australië België Denemarken Duitsland Finland Frankrijk Italië Nederland Nieuw-Zeeland Noorwegen Oostenrijk Portugal Spanje Zweden Zwitserland
LOGIN
PASWOORD
Paswoord vergeten?